ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Всесвітній день здоров'я 2014 : маленький укус - джерело великої небезпеки.

Всесвітній день здоров'я 2014 : маленький укус - джерело великої небезпеки
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Переносниками інфекцій є невеликі організми, такі як комарі, москіти, клопи, кліщі та прісноводні молюски, які можуть переносити хворобу від однієї людини іншій і з одного місця в інше. Вони можуть створювати загрозу для нашого здоров'я вдома і під час поїздок.

Кампанія з нагоди Всесвітнього дня здоров'я 2014 спрямована на поширення інформації про деякі основні переносники і хвороби, які вони викликають, і привертає увагу до того, що ми всі можемо зробити для нашого захисту.

  • 40% населення світу піддається ризику захворювання денге.
  • Кожну хвилину в Африці від малярії помирає дитина.
  • Щорічно відбувається 1,3 мільйона нових випадків захворювання на лейшманіоз.

Що таке переносники інфекції та трансмісивні хвороби?

Переносниками інфекції є організми, що передають патогенів і паразитів від однієї інфікованої людини (чи тварини ) іншій.

Трансмісивні хвороби - це захворювання, що викликаються цими патогенами і паразитами у людей. Вони найбільш поширені в тропічних районах і місцях, де доступ до питної води і систем санітарії представляє проблему.

За оцінками, найсмертоносніша трансмісивна хвороба - малярія. Вона за рік може привести до 660 000 випадків смерті. Більшість цих випадків сталося серед африканських дітей. А трансмісивною хворобою, що поширюється найшвидшими темпами , є денге - за останні 50 років захворюваність денге зросла в 30 разів. Глобалізація торгівлі та поїздок і такі зміни навколишнього середовища, як зміна клімату і урбанізація, надають вплив на передачу трансмісивних хвороб і призводять до появи цих хвороб в країнах, де раніше вони були невідомі.

Тема Всесвітнього дня здоров'я 2014 року - трансмісивні хвороби.

Метою кампанії 2014 року є підвищення обізнаності щодо загрози, яку представляють переносники інфекції та трансмісивні хвороби, і сприяння тому, щоб сім'ї та окремі спільноти вживали заходів для свого захисту. У зв'язку з тим, що трансмісивні хвороби починають виходити за рамки свого традиційного поширення, дії повинні бути розширені за межі тих країн, де ці хвороби поширені в даний час.

У більш широкому сенсі цілі в рамках проведення цієї кампанії такі:

  • люди, що живуть в районах передачі трансмісивних хвороб, знають про те, як захистити себе;
  • люди, які подорожують, знають, як захистити себе від переносників інфекції та трансмісивних хвороб під час поїздок до країн , де такі хвороби становлять загрозу для здоров'я;
  • в країнах, де трансмісивні хвороби є проблемою громадської охорони здоров'я, міністерства охорони здоров'я вживають заходів для поліпшення захисту свого населення;
  • в країнах, де трансмісивні хвороби являють собою загрозу, органи охорони здоров'я працюють з органами охорони навколишнього середовища та іншими відповідними органами на місцях і в сусідніх країнах для поліпшення комплексного епіднагляду за переносниками інфекції та вжиття заходів для запобігання швидкого збільшення їх чисельності.

Прес – служба ДОЗ