ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
15:33, 03 листопада 2023
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаж..
14:30, 03 листопада 2023
Виснаження, вигорання, депресія – як розрізнити та що робити.Ну як так? Людина щойно назвалася, а вже за мить її ім’я вилетіло з твоєї голови. Або ніяковієш під час розмови, бо наче кожною клітинкою т..
14:11, 03 листопада 2023
Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість до..
всі новини

Рятуйте людські життя: дотримуйтесь чистоти рук!

Рятуйте людські життя: дотримуйтесь чистоти рук
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Щороку сотні мільйонів пацієнтів у всьому світі піддаються впливу пов'язаному з медико-санітарної допомогою інфекцій. Такі інфекції є найпоширенішими несприятливими реакціями в області охорони здоров'я, але через труднощі у зборі надійних даних справжній глобальний тягар їх невідомо. Тим не менше, робота, виконана нещодавно ВООЗ та іншими організаціями, свідчить про те, що найбільшого впливу внутрішньо – лікарняних інфекцій піддаються країни, що розвиваються. Більшість інфекцій, пов'язаних з медико-санітарною допомогою, можна запобігти завдяки належній гігієні рук: працівники охорони здоров'я повинні мити руки в належний час і належним чином.

Щорічна глобальна кампанія "Рятуйте людські життя: дотримуйтесь чистоти рук" була оголошена 5 травня в 2009 році. У цей день ВООЗ закликає людей "об'єднати зусилля з метою поліпшення і підтримки гігієни рук". Вже п’ятий рік поспіль ВООЗ проводить глобальну кампанію "Рятуйте людські життя: дотримуйтесь чистоти рук". У цей день ВООЗ закликає всіх працівників охорони здоров'я мити руки в належний час і належним чином.

Чисті руки захищають від інфекції. Захистіть себе, регулярно забезпечуйте чистоту рук; мийте руки водою з милом і ретельно їх висушуйте; при відсутності негайного доступу до мила і воді користуйтеся засобом для протирання на спиртовій основі – такі основні рекомендації ВООЗ.

Миття рук є простою звичкою, якою користується більшість людей, не думаючи. Тим не менше, миття рук, виконане належним чином, один з найкращих способів, щоб уникнути інфекційні хвороби, які зазвичай розповсюджуються через потиск рук, включати простудні захворювання, грип та деякі шлунково-кишкові розлади, такі, як інфекційна діарея.

Більшість людей не вміють правильно мити руки. Лише п'ять відсотків людей правильно вміють мити руки після відвідування туалету. До такого висновку прийшли вчені американського Центру з контролю і попередження захворювань .У ході свого дослідження фахівці з'ясували , що третина з учасників експерименту не користувалися милом , 10 % - взагалі не миють руки. При цьому вчені відзначають , що просте ополіскування рук протягом декількох секунд під теплою чи холодною водою не вбиває потенційно небезпечних мікробів.Щоб знищити всі мікроби на руках , які осіли і утворилися на них після походу в туалет, необхідно мити руки як мінімум 10-20 секунд. У середньому, як з'ясували дослідники, на цей процес йде всього шість секунд.

Обов'язково мийте руки:

 • Перед приготуванням та прийомом їжі.
 • Після відвідування туалету.
 • Після зміни підгузків або підмивання дитини.
 • До і після відвідування хворої людини.
 • Після висмаркування, кашлю або чхання.
 • Після обробки тварин або відходів тваринництва.
 • Після роботи зі сміттям.
 • До і після лікування порізу чи рани.

Які помилки ви повинні уникати відносно миття рук?

 • Не користуйтеся однією вологою ганчірочкою, щоб вимити руки групі людей.
 • Не використовуйте постійний таз з водою для ополіскування рук.
 • Не використовуйте загальні рушники для рук. Завжди використовуйте одноразові рушники в дитячих закладах або для приготування їжі.

Не використовуйте губки або не одноразові серветки для догляду.

Пам'ятайте, що мікроби процвітають на вологих поверхнях.

Миття рук є давнім і необхідним ритуалом.

Для життя і доброго здоров’я - ретельно і часто мийте руки!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”.