ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
15:33, 03 листопада 2023
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаж..
14:30, 03 листопада 2023
Виснаження, вигорання, депресія – як розрізнити та що робити.Ну як так? Людина щойно назвалася, а вже за мить її ім’я вилетіло з твоєї голови. Або ніяковієш під час розмови, бо наче кожною клітинкою т..
14:11, 03 листопада 2023
Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість до..
всі новини

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Кожна мама мріє тільки про одне: щоб у неї був здоровий і щасливий малюк. Якщо друге залежить від багатьох чинників, то перше - в більшій мірі саме від матусі. Адже саме здоров'я, а вірніше все, що його формує, закладається з самих ранніх років. Звичайно, і спокійна вагітність, годування груддю, і повноцінна сім'я, і екологія, і багато-багато іншого впливає на здоров'я вашого малюка.

Але є один дуже простий, але в той же час дуже обов'язковий момент - це фізичний розвиток дитини. Навіть з дотриманням всіх вище перелічених умов, дитинка ніколи не буде досконалою без фізичного зміцнення свого тіла. І дух зміцнюється, і характер формується при наявності таких "тренувань" для дітей.

Комплекс ранкової гімнастики для дітей 3-6 років рекомендуємо виконувати разом з вашими дітками.

1. Ходьба по кімнаті з різним положенням рук (угору, у сторони, назад). Тривалість ходьби - 1 хвилина. Голову й тулуб намагатися тримати прямо.

2. Комплекс ранкової гімнастики "Півник".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Підняти руки в сторони (вдих), опустити вниз (видих) і поплескати прямими руками по стегнах. Темп повільний. Повторити 4-6 разів.

3. Комплекс ранкової гімнастики "Журавель на болоті".

В. П.: стоячи, п'яти разом, носки нарізно, руки опущені. 1-2 - підняти зігнуту в коліні ногу вище й ляснути у долоні під коліном. 3-4 - те саме іншою ногою. Дихання вільне, темп середній. Повторити 4-5 разів.

4. Комплекс ранкової гімнастики "Катання на лижах".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. 1 - руки, злегка зігнуті в ліктях, підняти вперед, на рівень плечей, пальці стиснути в кулаки (вдих). 2 - нахилити тулуб уперед, не опускаючи голови, зігнути коліна й опустити руки вниз і назад (видих). 3-4 - випрямитися. Повторити 5-7 разів.

5. Комплекс ранкової гімнастики "Приший ґудзик".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки зігнуті на рівні грудей. Поперемінно відводити убік то одну, то іншу руку, ніби прошиваючи тканину голкою з ниткою. Дихання вільне. Повторити 5-6 разів.

6. Комплекс ранкової гімнастики "Вертушка".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей. Ліву руку покласти на праве плече, праву закласти за спину. Повертати тулуб ліворуч і праворуч, змінюючи положення рук (вільно "перекидаючи" їх). Дихання вільне. Повторити 6-7 разів.

7. Комплекс ранкової гімнастики "Чапля".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. 1-2 - підняти ліву ногу, зігнуту в коліні, витягнути її вперед і опустити, пряму, на місце. 3-4 - те саме правою ногою. Темп повільний. Повторити 4-5 разів.

8. Комплекс ранкової гімнастики "Млин".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. 1 - нахилити тулуб уліво, одночасно підняти праву руку вгору. 2 - випрямитися. 3-4 - те саме в іншу сторону. Темп повільний. Повторити 5-6 разів.

9. Комплекс ранкової гімнастики "На турніку".

В. П.: стоячи, ноги разом, гімнастичну палку тримати в обох руках перед собою. Підняти палку вгору, піднятися на носки (вдих), палку опустити назад на лопатки (видих). Темп повільний. Повторити 5-6 разів.

10. Комплекс ранкової гімнастики "Маятник".

В. П.: стоячи, ноги на ширині плечей, палку тримати в зігнутих руках за плечима. Нахили тулуба в сторони. Темп повільний. Під час нахилу - видих. Виконати 3-4 нахили в кожну сторону.

11. Комплекс ранкової гімнастики "Зайчик".

В. П.: стоячи, ноги разом, руки на поясі. Пересуватися по кімнаті дрібними стрибками на двох ногах, злегка згинаючи коліна.

Закінчуємо зарядку повільною ходьбою по кімнаті, яка супроводжується плесканням у долоні; руки попереду, над головою, за спиною.


*В.П. - вихідне положення

Нехай Ваші дітки ростуть здоровими!

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”