ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
15:33, 03 листопада 2023
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаж..
14:30, 03 листопада 2023
Виснаження, вигорання, депресія – як розрізнити та що робити.Ну як так? Людина щойно назвалася, а вже за мить її ім’я вилетіло з твоєї голови. Або ніяковієш під час розмови, бо наче кожною клітинкою т..
14:11, 03 листопада 2023
Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість до..
всі новини

Охорона репродуктивного здоров’я, планування сім`ї є одним із основних засобів збереження здоров’я жінок та чоловіків.

Охорона репродуктивного здоров’я, планування сім`ї є одним із основних засобів збереження здоров’я жінок та чоловіків
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Чому це важливо? Планування сім`ї - це види діяльності, які допомагають окремим особам та подружнім парам досягти певних репродуктивних результатів як от запобігти небажаній вагітності, народити дітей регулювати перерви між вагітностями, контролювати вибір часу народження дитини у залежності від віку батьків та інших факторів, визначити кількість дітей в сім`ї.

За двадцять років з моменту набуття Україною незалежності її населення зменшилося на більш ніж 11% - з приблизно 52 мільйонів у 1991 році до 46 мільйонів – у 2012 році.

Як зберегти репродуктивне здоров’я?

Найбільш поширенішими рекомендаціями щодо збереження репродуктивного здоров’я є:

  • вибір оптимального віку для народження дитини. відкладення народження першої дитини до 20-річного віку матері корисне, як для матері, так і для дитини;
  • дотримання інтервалів між народженням дітей, необхідних для відновлення здоров’я матері. Після вагітності і пологів для повного відновлення організму жінки необхідно близько 3 років – це оптимальна перерва між вагітностями. Згідно даних наукових досліджень, якщо перерва між вагітностями менше 2-ох років, підвищується ризик передчасних пологів і народження дітей з малою вагою та інших ускладнень.
  • Уникнення небажаної вагітності та абортів, зокрема шляхом використання сучасних засобів контрацепції; Аборт, які як метод регулювання народжуваності є вкрай небажаним і може призводити до негативних наслідків для репродуктивного здоров’я жінки в майбутньому. В Україні доступні багато безпечних та ефективних методів контрацепції. Їх вибір – право кожної пари. Медичний працівник допоможе із вибором контрацептиву, що відповідатиме найбільш прийнятний метод контрацепції, враховуючи індивідуальні потреби та стан здоров’я.
  • Попередження зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Наслідки цих хвороб можуть негативно впливати на репродуктивну функцію, а також при зараженні під час вагітності, сприяють розвитку тяжких вад плоду.
  • Відмова від шкідливих звичок. Тютюнокуріння, зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних речовин може нанести серйозну шкоду репродуктивній функції, включаючи розвиток імпотенції у чоловіків, ризики для нормального перебігу вагітності, формування тяжких вад розвитку та інші ризики для здоров’я дитини.

Безумовно, знання факторів, що впливають на репродуктивне здоров’я, є першим кроком на шляху до його збереження. Планування та ретельна підготовка майбутніх батьків до вагітності, ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок сприяють нормальному перебігу вагітності та пологів, народженню здорових дітей.

Турбота про своє здоров’я, у тому числі і репродуктивне, мають стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства в цілому.

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”