ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою на геморагічну гарячку Ебола

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Організація, виявлення, транспортування та госпіталізація хворих з підозрою на геморагічну гарячку Ебола

Принципи організації первинних протиепідемічних заходів однакові для всіх ОНІ.

 • виявлення хворого
 • інформація про виявлення хворого
 • ізоляція хворого з наступною його госпіталізацією
 • уточнення діагнозу
 • обсерваційні, карантинні або інші обмежувальні заходи
 • лікування
 • виявлення померлих від невідомих причин, розтин трупа, взяття матеріалу для бактеріологічного і вірусологічного досліджень; знезараження, правильне транспортування та поховання трупів.
 • виявлення, ізоляція контактних осіб
 • медичне спостереження за населеням
 • провізорна госпіталізація всіх хворих, характер захворювання яких не виключає діагнозу ОНІ
 • дезинфекція
 • санітарна освіта

При виявленні хворого з ОНІ в амбулаторно-поліклінічному закладі прийом усіх хворих припиняють. Хвороґо залишають на місці виявлення до госпіталізації в спеціалізований інфекційний стаціонар. За необхідності йому надають екстрену медичну допомогу.

Не виходячи з приміщення, де перебував хворий, лікар по телефону або ч/з посильного, який не був в контакті з підозрілим, замовляє необхідні медикаменти, укладки захисного одягу і для взяття матеріалу для лабораторного дослідження, засоби особистої профілактики і терміново сповіщає головного лікаря відповідного лікувального закладу, КЗТОР "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" та Держсанепідслужби. Схема сповіщення має бути у кожному ЛПЗ на помітному місці. Необхідно мати засоби індивідуального захисту з розрахунку для персоналу поліклінік і ФАПів по 1 комплекту на 1 зміну осіб, зайнятих беспосередньо обслуговуванням хворих.

Забороняється вхід у медичний заклад і вихід з нього. Закривають усі вхідні двері, припиняється спілкування між поверхами. Виставляють пости біля кабінету, де перебуває хворий, біля вхідних дверей поліклініки і на поверхах. З кабінету, де перебуває хворий, забороняється виносити речі, передавати амбулаторні карти в реєстратуру до проведення заключної дезінфекції. При підозрі на геморагічні гарячки у кабінеті закривають вікна і двері, відключають вентиляцію. Вентиляційні отвори заклеюють лейкопластиром.

Лікар залишається з хворим до прибуття евакобригади. Він зобов’язаний закрити ніс і рот рушником чи маскою, зробленою з підручних засобів ( вати, марлі, бинта).

Складають списки осіб, що були в контакті з хворим у даному лікувальному закладі, за місцем проживання та медичного обслуговуючого персоналу.

При цьому зазначають прізвище, ім’я та по- батькові контактних осіб, рік народження, місце проживання та роботи, контакт з хворим ( де, коли, ступінь, тривалість). У кабінеті, де було виявлено хворого, проводять поточну дезинфекцію 0.1% p-нy бланідаса, а після госпіталізації- заключну дезинфекцію.

Якщо хворого було виявлено не в поліклініці, а вдома, в готелі, на транспорті, лікар, який виявив його, зобов’язаний сповістити про це головного лікаря поліклініки, викликати спеціалізовану машину " Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф ", залишитися з хворим, вживши заходів особистої безпеки, і надати йому за необхідності екстренну медичну допомогу. Потім лікар повинен супроводити хворого до місця госпіталізації, після чого сам підлягає обсервації і екстренній антибіотикотерапії.

АЛГОРИТМ
дій з метою активного виявлення випадків
хворих на лихоманку Ебола

 • Уточнення списків студентів з країн Ліберія, Гвінея, Нігерія, Сьєрра-Леоне (прізвище, дата народження, курс, група)
 • Інформація щодо прибуття в м. Тернопіль (дата, місце проживання).
 • Організація медичного огляду студентів лікарем-інфекціоністом в день прибуття у м. Тернопіль.
 • Збір епіданамнезу (день вибуття з вищеперерахованих країн, транспорт на якому прибув в Україну, дата прибуття в Україну, дата прибуття в м. Тернопіль)
 • Організація медспостереження протягом 21 дня з моменту виїзду з рідної країни (щоденно –середнім медпрацівником, 1 раз на тиждень лікарем)
 • Умови проживання в гуртожитку – наявність протічної гарячої води, дотримання основних санітарних вимог.
 • З метою уникнення поширення інфекції доцільно організувати проживання прибулих студентів в межах інкубаційного періоду в одному гуртожитку.
 • Провести роз’яснювальну роботу серед прибулих студентів щодо клінічних ознак хвороби, обов’язковості звернення за меддопомогою, достовірності інформації про перебування за кордоном.

При виявленні клінічних симптомів:

Звернення за меддопомогою.

 • Подача термінового повідомлення Ф 058/0 в Держсанепідслужбу про випадок підозри на хворобу Ебола з обов’язковими даними про контактних.
 • Організація транспортування швидкою допомогою в інфекційний стаціонар.
 • Інформування про випадок підозри на захворювання в Департамент охорони здоров’я ОДА, деканат, ректорат.

Медичне спостереження за контактними (21 день з моменту контакту із хворим)

ПАМ’ЯТКА
для медпрацівників з метою активного виявлення випадків
хворих на лихоманку Ебола

 1. Уточнення списків студентів з країн Нігерія, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Гвінея (прізвище, дата народження, курс, група).
 2. Інформація щодо прибуття в м. Тернопіль (дата, місце проживання).
 3. Медичний огляд студентів лікарем-інфекціоністом у день прибуття в м. Тернопіль.
 4. Збір епіданамнезу (день вибуття з вищеперерахованих країн, транспорт на якому прибув в Україну, дата прибуття в Україну, дата прибуття в м. Тернопіль).
 5. Організація медспостереження протягом 21 дня з моменту виїзду з рідної країни (щоденно – середнім медпрацівником, 1 раз на тиждень лікарем)
 6. Умови проживання в гуртожитку – наявність протічної гарячої води, дотримання основних санітарних вимог.
 7. З метою уникнення поширення інфекції доцільно організувати проживання прибулих студентів в межах інкубаційного періоду в одному гуртожитку.
 8. Провести роз’яснювальну роботу серед прибулих студентів щодо клінічних ознак хвороби, обов’язковості звернення за меддопомогою, достовірності інформації про перебування за кордоном.
 9. Подача термінового повідомлення Ф 058/0 в Держсанепідслужбу про випадок підозри на хворобу Ебола з обов’язковими даними про контактних осіб.
 10. Організація транспортування швидкою допомогою в інфекційний стаціонар.
 11. Інформування про випадок підозри на захворювання в Департамент охорони здоров’я ОДА, деканат іноземних студентів, ректорат.
 12. Медичне спостереження за контактними (ізоляція на 21 день з моменту контакту із хворим)

Прес – служба ДОЗ
за матеріалами МОЗ України