ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
15:33, 03 листопада 2023
Біль за грудиною – то не конче інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаж..
14:30, 03 листопада 2023
Виснаження, вигорання, депресія – як розрізнити та що робити.Ну як так? Людина щойно назвалася, а вже за мить її ім’я вилетіло з твоєї голови. Або ніяковієш під час розмови, бо наче кожною клітинкою т..
14:11, 03 листопада 2023
Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість до..
всі новини

Продукти харчування для профілактики інсульту

Продукти харчування для профілактики інсульту
✅ Найкраща дієта для профілактики інсульту ???? - дієта переважно рослинного походження з невеликою кількістю м’яса, риби. Ця дієта була описана як «середземноморська дієта», і існує велика кількість доказів, що підтверджують її користь для здоров’я серцево-судинної системи та профілактики інсульту.
Не обов’язково жити в Південній Європі, щоб дотримуватися принципів цієї дієти, використовуючи ті самі принципи з місцевими продуктами, ви досягнете того самого результату.
✅ Принципи правильної дієти:
• Фрукти та овочі - 5 або більше порцій на день
• Жирна риба, така як сардини, лосось або скумбрія - принаймні 2 порції на тиждень
• Здорові олії - оливкова олія має найбільшу калорійність у середземноморській дієті, можна використовувати рапсову/ріпакову, кунжутну олії
• Горіхи та арахіс - принаймні 3 порції на тиждень
• Бобові, такі як горох, квасоля та сочевиця - принаймні три порції на тиждень
✅ Чи є продукти, яких слід уникати? Надмірне споживання солі, цукру та насичених жирів пов’язане з підвищеним ризиком інсульту. Сіль підвищує артеріальний тиск, що є найбільшим фактором ризику інсульту. Цукор і солодкі напої пов’язані з інсультом, ожирінням і діабетом, які є факторами ризику інсульту, тому зменшення споживання цих напоїв допоможе вам зменшити ризик інсульту. Недавнє дослідження показало, що 2 або більше солодких напоїв на день підвищують ризик інсульту.
☛ Уникайте оброблених харчових продуктів, які зазвичай містять більше солі, насичених жирів і цукру, - це простий спосіб уникнути продуктів, які підвищують ризик інсульту.
✅ Продукти, яких слід уникати:
• Червоне та оброблене м’ясо з високим вмістом насичених жирів і натрію
• Алкоголь- якщо ви звикли вживати алкоголь, дотримуйтеся рекомендованих рівнів не більше 1 одиниці алкоголю для жінок і 2 для чоловіків (1 одиниця алкоголю еквівалентна 40 мл 40% спирту, 80 мл кріпленого вина) або хересу, 140 мл столового вина або 340 мл звичайного пива), вживання навіть менше цієї кількості корисно для здоров’я; якщо ви не звикли вживати алкоголь, спробуйте не пити його взагалі
• Солодощі, підсолоджені напої та продукти - цукор може бути прихований у багатьох продуктах і напоях, тому дивіться на етикетки
• Додані жири - уникайте транс-жирів, які містяться в тортах і тістечках
• Знежирені молочні продукти - спробуйте перейти на нежирні сорти
???? Кожна четверта людина піддається ризику інсульту протягом життя, але вдаючись до простих заходів, можна запобігти майже всім інсультам.
????????‍⚕️????‍⚕️ Дотримуйтесь рекомендацій ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» і ❤ будьте здоровими!
 
 
 
 
 
 

Читайте також