ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Пресконференція з питань виявлення, діагностики та лікування туберкульозу

Щорічно, 24 березня, відзначають Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз. З нагоди цього дня Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр провів пресконференцію з питань виявлення, діагностики та лікування туберкульозу.
З вступним словом виступила директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко. Іншими доповідачами були: головний лікар та медичний начальник Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Вадим Рудик і Тетяна Романів. Вони розповіли про епідситуацію з туберкульозу у Тернопільській області.
“Протягом 2020-21 років відбувалося зниження захворюваності, що було обумовлено карантинними заходами на період пандемії коронавірусної інфекції та суттєвим скороченням звернень громадян до медичних закладів, а відповідно й виявлення випадків захворювань на туберкульоз”, - розповів головний лікар Вадим Рудик.
“Після початку повномасштабної війни ситуація щодо реєстрації хворих на туберкульоз в області - кардинально змінилася. За 2022 рік зареєстрували 281 випадок вперше діагностованого туберкульозу. Захворюваність збільшилась на 41%”, - доповнила медичний начальник Тетяна Романів.
Спікерами заходу була також Оксана Чайчук - начальниця Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Вона наголосила на обов’язкових профілактичних щепленнях від туберкульозу, аби зменшити кількість захворюваності на Тернопільщині.
Також доповідала завідувачка поліклінічного відділення Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Світлана Мадич, яка розповіла про нові методи та підходи до діагностики та лікування даного захворювання.
Важливо проводити такі зустрічі, аби допомогти місцевим медіа доносити інформацію до населення про інфекційні хвороби, зокрема туберкульоз.

Читайте також