ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Розпочато набір на навчальну програму для лідерів у сфері психічного здоров’я Leaders for Mental Health 2.0

Запрошуємо активних лідерів, які працюють у сфері психічного здоров`я, а також керівників громад, які націлені на покращення психічного здоров'я мешканців,  стати учасниками другої хвилі навчальної програми Leaders for Mental Health. Мета програми – розкрити й посилити управлінський потенціал лідерів у сфері психічного здоров’я та створити спільноту драйверів змін, які долучаться до розробки людиноцентричних моделей надання послуг у сфері психічного здоров’я у громадах.

Програму розробили та реалізовують консалтингова агенція One Health та Бізнес-школа Українського католицького університету в межах проєкту «Психічне здоров’я для України» (Mental Health for Ukraine – MH4U) за фінансування Швейцарської агенції  розвитку та співробітництва і за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики та Національної служби здоров’я України. 

Зі зростанням кількості надавачів послуг з психічного здоров'я в регіонах та громадах загострюється питання комунікації та координації між ними. Що своєю чергою призводить до обмеженого доступу до послуг з охорони психічного здоров'я для тих, хто їх потребує. 

 

Програма Leaders for Mental Health 2.0 допоможе учасникам підвищити розуміння міжсекторальної співпраці у сфері психічного здоров’я, покращити координацію надання послуг у сфері охорони психічного здоров'я в установах та громадах через:   

  • поглиблення знань у сфері психічного здоров'я
  • розуміння стратегії розвитку психічного здоров’я в Україні; 
  • розвиток лідерських, управлінських та комунікаційних компетенцій, необхідних для впровадження сталих послуг у сфері психічного здоров'я та налагодження партнерств з іншими надавачами послуг, зацікавленими сторонами, користувачами послуг, донорами тощо. 

Як результат – учасники стануть частиною спільноти лідерів, які напрацюють людиноцентричну модель надання допомоги у сфері психічного здоров’я на рівні громади та матимуть інструменти для її реалізації. 

Хто може взяти участь? 

На програму будуть відібрані команди з громад у складі двох-трьох  осіб. За результатами відбору ми сформуємо одну навчальну групу – 30 учасників.

Члени команди мають представляти такі сфери і посади: 

  • голова або заступник(-ця) голови громади, відповідальний(-на) за психічне здоров'я та/або гуманітарні (охорона здоров’я, соціальні питання в громаді); 
  • керівник(-ця) Центру психічного здоров'я при кластерній лікарні
  • керівник спеціалізованої послуги в сфері психічного здоров’я
  • медичний(-а) директор(-ка) або керівник(-ця) закладу первинної медико-санітарної допомоги,;
  • керівник(-ця) інших структурних підрозділів галузі освіти, соціальної сфери, залучених до надання послуг у сфері психічного здоров'я (наприклад, центри життєстійкості, молодіжні простори, територіальні центри, центри надання адміністративних послуг тощо).
  • керівники громадських організацій, які працюють в сфері психічного здоров’я (наприклад, організації людей або родичів людей з досвідом проблем в сфері психічного здоров’я)

 

Важливо: 

  • Кожен учасник(-ця) команди подається на програму індивідуально, вказуючи інших членів команди в заявці;
  • Розглядатимуться заявки від громад з усієї України з фокусом на цільові регіони Проєкту MH4U (Київська, Львівська, Рівненська, Чернівецька та Дніпропетровська області). 
  • Процес відбору учасників проходитиме у два етапи: перший — аналіз реєстраційних форм, другий — короткі індивідуальні інтерв’ю з вибраними кандидатами. 

 

Критерії відбору: 

  • наявність команди від громади (2-3 людини), де кожен(-на) кандидат(-ка) відповідає зазначеним вище посадам; 
  • активна залученість кожного з кандидатів(-ок) у процес координації та/або надання послуг у сфері психічного здоров’я;  
  • чіткість та обґрунтованість мотивації кандидата(-ки);
  • наявність чіткого розуміння змін, які учасник(-ця) разом із командою хоче запровадити у своїй громаді задля покращення людиноцентричності та сталості послуг у сфері психічного здоров’я. 

Заповнюйте заявку на програму за посиланням до 4 травня включно. Ми повідомимо про результати відбору листами на вказану в заявці електронну пошту.

Що включатиме програма:

  • Офлайн-навчання: 4 модулі по 3-4 дні з інтенсивними сесіями, що поєднують теорію та практику. Навчання відбуватиметься в Києві, Рівному, Чернівцях та у Львові.
  • Міжмодульні онлайн-сесії та вебінари для підтримки безперервного навчання та обміну досвідом.
  • Міжмодульні домашні завдання та підтримка: учасники працюватимуть над розробкою моделей надання послуг для своїх громад і виконуватимуть міжмодульні завдання, а також отримуватимуть зворотний зв'язок та підтримку від організаторів.

Наші викладачі – це експерти-практики, національні та регіональні стейкхолдери у сфері психічного здоров’я. До навчання також будуть долучені випускники попередніх програм для обміну досвідом та підтримки учасників, а також амбасадори психічного здоров'я – в якості співфасилітаторів дизайну рішень.

Модулі програми включатимуть також візити до різних установ для обміну досвідом і кращими практиками з різних регіонів України. 

Умови участі: 

  • максимальна залученість та активність у навчальному процесі;
  • присутність на всіх модулях програми; 
  • включеність у виконання аудиторних і міжмодульних завдань. 

Участь у програмі є безоплатною для учасників. Організаторами покриватиметься проживання у двомісних номерах, харчування (сніданки та харчування під час навчання) та транспортні витрати згідно з умовами програми.

За результатами навчання учасники отримають сертифікат про завершення програми (з нарахуванням балів безперервного розвитку — за потреби). 

Структура програми 

Модуль 1: Міжнародні та національні підходи у сфері психічного здоров'я.  Лідерство в управлінні та наданні послуг

Місто проведення — Київ  

11-14 червня  

Цей модуль відкриє навчальну програму, охоплюючи теми міжнародних і національних стратегій психічного здоров'я, розвиток лідерських навичок в управлінні та наданні послуг, а також структуру та розуміння системи охорони психічного здоров'я.

 

Модуль 2: Послуги з охорони психічного здоров'я на рівні громади

Місто проведення — Рівне  

9-11 липня  

У цьому модулі ми розглянемо підходи до психічного здоров'я на рівні громади, визначимо виклики у наданні послуг та розглянемо стратегії комунікації й адвокації для залучення зацікавлених сторін.

 

Модуль 3: Розробка людиноцентричних послуг у сфері охорони психічного здоров'я на рівні громади

Місто проведення — Чернівці  

20-23 серпня  

Модуль охопить напрацювання орієнтованих на людину послуг, включаючи управління змінами, застосування дизайн-мислення для створення інноваційних рішень, спільну розробку моделей покращення послуг, а також дотримання етики та прав пацієнтів у процесі надання медичної допомоги.

 

Модуль 4: Стратегії розвитку сталих послуг у сфері охорони психічного здоров'я

Місто проведення — Львів  

17-19 вересня  

В останньому модулі програми зосередимося на стратегіях сталого розвитку послуг у сфері охорони психічного здоров'я, а саме — здоров’я та підтримка фахівців, які працюють у сфері психічного здоров’я, ефективний фандрейзинг та комунікації для зменшення стигми. 

Із запитаннями звертайтеся, будь ласка: 

Катерина Кальченко, менеджерка напряму освіти та розвитку агенції One Health, + 38 (098) 618 23 02, kkalchenko@onehealth.com.ua

Ірина Паслась, менеджерка напряму управлінських програм, Бізнес-школа УКУ, + 38 (097) 910 26 61, ipaslas@lvbs.com.ua

Приєднуйтесь до програми, щоб стати рушійною силою змін у сфері психічного здоров’я України!

 

Читайте також