ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

До Дня захисту дітей МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти

До Дня захисту дітей #МОЗ України розповідає, як із медичною системою взаємодіють діти та які послуги можуть отримати та отримують діти для підтримання власного здоров’я та гармонійного розвитку.
✅Ще до народження дитини вагітна жінка перебуває під наглядом сімейного лікаря і акушера-гінеколога. За Програмою медичних гарантій (ПМГ) їй безоплатно надаються послуги із динамічного спостереження за перебігом вагітності, проведення необхідних лабораторних й інструментальних досліджень, підготовки до пологів тощо.
✅Держава забезпечує народження українців. Це – низка процедур і втручань, які може отримати під час перебування в пологовому будинку і під час пологів майбутня мама, а потім – і породілля із немовлям.
✅У пологовому стаціонарі лікар формує перший медичний висновок з інформацією про малюка. Завдяки сервісу єМалятко цей документ може бути сформований в електронному вигляді. Коли батьки обиратимуть педіатра для дитини, її дані вже будуть внесені до електронної системи.
✅На 3–5 день життя — ще в пологовому будинку — новонародженим проводять неонатальний скринінг для раннього виявлення чотирьох генетичних захворювань: фенілкетонурії, вродженого гіпотиреозу, муковісцидозу та адреногенітального синдрому.
Немовлят у пологовому також перевіряють на наявність проблем зі слухом та серцево-судинною системою.
✅Період новонародженості є стартом у здорове доросле життя. Тому у пологовому дитина отримає перші у житті щеплення. У першу добу життя – проти гепатиту В, а у 3-5 – проти туберкульозу (БЦЖ).
✅Діти до 3 років мають проходити обов’язкові медичні профілактичні огляди. Це дає змогу спостерігати за психомоторним розвитком і станом здоров’я дитини, а також вчасно реагувати на можливі проблеми. До 3-х років діти мають пройти 19 обов’язкових профілактичних оглядів (13 оглядів лікарем та 6 — медичною сестрою).
Важливо, щоби батьки уклали для дитини декларацію з сімейним лікарем чи педіатром. Це дасть змогу безоплатно отримувати пакет послуг на первинному рівні медичної допомоги за ПМГ. Уже в 14 років дитина зможе укласти декларацію самостійно.
✅Сімейний лікар чи педіатр надалі буде супроводжувати дитину медичною системою. Наприклад, за його електронним направленням дитина зможе безоплатно отримувати консультації лікарів різних спеціальностей. Безоплатною також є невідкладна та планова стоматологічна, психіатрична, паліативна допомога, а ще стаціонарна допомога, включно з операціями (за потреби) та екстрена медична допомога.
✅Також цільово фінансується надання дітям спеціалізованої онкологічної допомоги, а також реабілітація дітей, які народилися передчасно та/або з хворобами протягом перших трьох років життя, дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи.
????Усі ці та багато інших послуг держава надає дітям безоплатно. Адже медичні послуги є доступними для всіх, хто їх потребує, незалежно від стану здоров’я та фінансової спроможності, а особливо – для дітей.

Читайте також