Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:37, 29 листопада 2024
17:37, 29 листопада 2024
14:33, 29 листопада 2024
всі новини
4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку
13:24, 04-02-2022
Сьогодні світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби проти раку. Ця хвороба є другою найпоширенішою причиною смерті після серцево-судинних захворювань у світі.
Зазвичай наші клітини працюють, діляться та помирають відповідно до інструкцій, які дають їм наші гени. Проте, інколи через низку причин в генах наших клітин можуть відбуватися мутації.
Мутовані гени не працюють правильно. Це може призвести до того, що клітини, які мають відпочивати починають активно ділитися, а їхня кількість — безконтрольно рости. Такі атипові мутовані клітини, зовсім не схожі на нормальні, формують ракову пухлину.
Якими можуть бути причини мутацій?
Такі мутації можуть передаватися у спадок, утворюватися внаслідок пошкодження генів, коли людина старіє, під впливом канцерогенів (ультрафіолетового випромінювання, сигаретного диму, алкоголю).
Не кожна зміна в тканинах організму є раком. Однак деякі зміни тканин можуть перерости в рак, якщо їх не лікувати.
Успішність лікування раку людини залежить від типу хвороби та стадії, також від типу лікування, яке людина може отримати й інших супутніх факторів. Тип лікування для кожного виду раку різний, призначити той, який підходить може лише лікар.
Ви можете профілактувати рак! Для цього треба:
Не курити. Вживання тютюну є одним з найважливіших факторів ризику розвитку раку.
Вживати здорову їжу. Нехай овочі, фрукти, цільнозернові продукти, боби та нежирне м’ясо птиці стануть невіддільною частиною вашого щоденного меню. Також пам’ятайте, що важливо зменшити споживання солі та цукру в раціоні.
Підтримувати здорову вагу та бути фізично активними. Включіть у свій графік щонайменше 30 хвилин фізичної активності щодня.
Не засмагати. Уникайте прямого сонячного світла вдень, адже це збільшує ризик меланоми.
Вакцинуватися. До 25% випадків раку в країнах із низьким і середнім рівнем доходів зумовлено такими інфекціями, як вірусний гепатит і вірус папіломи людини (ВПЛ). Зокрема, вірусний гепатит В може збільшити ризик розвитку раку печінки.
Уникати ризикованої сексуальної поведінки, яка може призвести до появи інфекцій, що передаються статевим шляхом. А це, своєю чергою, може збільшити ризик розвитку онкозахворювань. Проконсультуйтеся з лікарем щодо наслідків та як захистити себе.
Регулярно проходити профілактичні огляди. Регулярні самоперевірки та скринінги для різних типів раку збільшують шанси на раннє виявлення хвороби. Якщо виявити рак на ранній стадії, є висока ймовірність позитивних результатів і успішного подолання захворювання.
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо оптимального для вас графіку онкоскринінгу.
Докладніше: https://bit.ly/3okdRTO
Рекомендувати:
Читайте також
ПІДПИШІТЬСЯ
на розсилку
та отримайте актуальну інформацію