ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Епідситуація на Тернопільщині ускладнюється - Ольга Ярмоленко

Про це повідомила очільниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко під час сьогоднішньої, 5 березня, наради з головними лікарями медичних закладів області.

«Динаміка останніх днів є тривожною. Кількість підтверджених випадків, звернень пацієнтів за медичною допомогою, а також кількість госпіталізованих зростає щодень», – зазначила вона.

Так, в області за добу, станом на сьогодні, за результатами досліджень методом ПЛР в обласному лабораторному центрі COVID-19 підтверджено 396 нових випадків COVID-19, з початку 2021 року – 9423, за весь епідчас - 43617.

Інтенсивний показник щодо захворюваності становить 4212,4 випадків на 100 тис. населення, що перевищує в 1,2 рази загальнодержавний рівень (в Україні – 3609,7).

За результатами щоденного моніторингу епідситуації щодо COVID-19, то за 4 березня зафіксовано 672 підозри, з початку 2021 року - 16731, а всього за період спостереження – 67967.

На сьогодні діючих активних випадків – 3773 (показник 364,4 випадки на 100 тисяч населення).

Серед 396 захворілих на коронавірус осіб – 30 дітей, 17 медиків, 26 освітян.

Щодо оцінки епідситуації за критеріями, що передбачені вимогами чинного законодавства, то тижневий відсоток перевищення епідпорогу щодо грипу, ГРВІ досягнув показника 127,0, коефіцієнт виявлення випадків інфікування за день – 16,76  (не вище 20%), інтенсивний показник захворюваності за останні 14 днів на 100 тис.населення по області – 327,9, по м. Тернопіль – 443,3. Це свідчить про те, що епідситуація на Тернопільщині погіршується, відзначається ріст завантаженості медичних закладів, які приймають хворих на коронавірус.

Як зазначила Ольга Ярмоленко, епідситуація в області ускладнюється, а станом на сьогодні коронавірусною інфекцією хворіють 3776 осіб. І ця цифра щодня росте.  Завантаженість ліжкової мережі медичних закладів області становить 38,1% (без підозр), 27,7% (з киснем).

Враховуючи ситуацію, керівниця управління вкотре наголосила, що вакцинація проти COVID-19 наразі є єдиним шляхом боротьби з пандемією коронавірусу.

Про те, що уже 9 мобільних бригад з імунізації проводитимуть роботу в області, повідомила регіональна координаторка вакцинальної кампанії проти COVID-19 на Тернопільщині, експерт за напрямком «Імунопрофілактика та епіднагляд вакцинокерованих інфекцій» Управління охорони здоров'я ТОДА Марія Павельєва.

На цьому тижні навчання по вакцинації проти COVID-19 проведено вісьмом мобільним бригадам з імунізації. Відтак, вже 9 бригад можуть виконувати вакцинацію проти COVID-19. Власне, вакцинацією займатимуться дані мобільні бригади з імунізації, які виїжджатимуть в конкретний мед заклад по маршруту та графіку, розробленому в УОЗ, та організовуватимуть там вакцинацію медикам.

У лікарні повинен бути складений список охочих і підготовлено пункт щеплення лише для проведення вакцинації  проти COVID-19 відповідно до вимог. Кожен пункт вакцинації має бути облаштовано двома кабінетами – один для проведення самої процедури щеплення, інший – для півгодинного спостереження лікарем медзакладу за щепленою особою.

Однак вкотре наголошую, створення пунктів щеплень ніяк не вплине на роботу кабінетів календарних щеплень, вони працюватимуть, як і раніше. Рутинна вакцинація триватиме і надалі.

Окрім того, що вакцинацію від COVID-19 в закладах охорони здоров’я буде організовано у такий спосіб, який не спричинить негативного впливу на рутинну вакцинацію, акцентовано, що в області використовують залишки вакцини Covishield/AstraZeneca для щеплення людей, які не входять до першої хвилі вакцинації.

Це питання - на постійному контролі, оскільки вакцина AstraZeneca/Oxford (Covishield), що приїхала до нас, розфасована в упаковки на 10 доз і якщо буде провакциновано число людей, не кратне 10, то зайві дози можуть залишитись невикористаними. МОЗ дозволило використовувати залишки вакцини для щеплення людей, які не входять до першої хвилі вакцинації. Це регламентовано наказом № 369 від 1 березня 2021 року про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби.

Аби записатись  на вакцинацію від COVID-19, потрібно повідомити свого сімейного лікаря чи записатись до списку очікування – це можливо через мобільний додаток «Дія», портал «Дія» та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.

Участь в нараді під головуванням начальниці Управління охорони здоров'я ТОДА Ольги Ярмоленко взяли і заступники - Лідія Чайковська та Тетяна Скарлош, а також регіональна координаторка вакцинальної кампанії проти COVID-19 на Тернопільщині Марія Павельєва. 


Читайте також