ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Тернопільська область у трійці серед регіонів, де краще проводять епідеміологічні розслідування щодо поширення коронавірусу - УОЗ

Сьогодні, 11 лютого, в управлінні охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації відбулась селекторна нарада з генеральними директорами та головними лікарями закладів охорони здоров’я первинного, вторинного та третинного рівнів надання допомоги Тернопільщини під головуванням начальниці управління охорони здоров'я ТОДА Ольги Ярмоленко та за участі заступників начальниці управління охорони здоров’я ТОДА - Лідії Чайковської та Тетяни Скарлош, головного спеціаліста відділу надання медичної допомоги населенню УОЗ ТОДА з питань сімейної медицини Марії Сельської, генерального директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Володимира Юровського, заступника директора «Тернопільського обласного центру громадського здоров’я» Олександра Савчука та інших.

Розглянуто актуальні питання медичної галузі, зокрема щодо розслідувань випадків захворювання COVID-19 медичних та інших працівників. Йшлося про терміни надання висновків, зокрема медзакладами Борщова, Тернополя, Гусятина, Чорткова.

Наголошено на дотриманні врегулюваної процедури встановлення та розслідування випадків захворювання працівників галузі охорони здоров’я області, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 відповідно до вимог постанови КМУ №337.

Окрім того, проінформовано, що УОЗ спільно з обласним управлінням Держпраці опрацьовує алгоритм спільної взаємодії, розробляючи уніфікований план звітності епідрозслідувань щодо захворюваності на COVID-19.

Контроль за об’єктивністю проведення розслідування гострого професійного захворювання медичних та інших працівників на COVID-19, а також за належним оформленням усіх матеріалів здійснюють представники Державної служби з питань праці та Фонду соцстрахування України.

«Наразі Тернопільщина – серед регіонів, де краще кількісно проводять дані епідрозслідування. Область за рейтинговим показником знаходиться на третьому місці», - про це повідомила заступник начальниці управління - начальник відділу надання медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я ТОДА Тетяна Скарлош.

Вона висловила вдячність керівникам медзакладів за організовану роботу в умовах пандемії та прохання продовжувати роботу в заданому темпі.

Йшлося і про надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією COVID-19, про що доповіла заступник начальниці управління охорони здоров’я ТОДА Лідія Чайковська.

Обговорено підготовку до вакцинації проти COVID-19, зокрема питання забезпеченості холодильним обладнанням для зберігання вакцини проти COVID-19 у закладах охорони здоров’я відповідно до аудиту системи холодильного обладнання, яке проводить МОЗ. Наголошено, що холодильне обладнання повинне бути організоване таким чином, аби зберегти відповідний температурний режим та і надалі проводити планову імунізацію.

Уточнено, що можливість зберігати вакцину проти COVID-19 є на базі комунальної установи «База медичного постачання» Тернопільської обласної ради. Наразі триває збір даних по плануванню щеплень проти COVID-19 в області.

Окремим питання до обговорення стало питання доступності маломобільних груп до закладів охорони здоров’я відповідно до рекомендацій. До даної категорії громадян належать не лише люди з інвалідністю, а й похилого віку, вагітні жінки, особи з дитячими колясками та ті, хто мають тимчасові проблеми зі здоров’ям.

- Створення безбар’єрного середовища для маломобільних груп населення є надзвичайно необхідним – продовжила начальниця управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольги Ярмоленко. - Окрім цього, це є вимогою НСЗУ. У нас є дев’ять закладів на вторинному рівні надання допомоги, а також медичні установи на «первинці», де є потреба у встановленні пандусів. Відтак, потрібно спільно з органами територіальних громад забезпечити належну доступність осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторій.

Окрім того, кожен доповів щодо уточнення обговорюваної тематики. На завершення наради озвучено основні завдання, які поставлено управлінням до виконання.


Читайте також