ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
17:45, 08 травня 2023
Тернопільська обласна клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу від благодійного фонду «Фундація Швеція-Україна». Завдяки шведським благодійникам в Україну доставили медичні препарати та обладнан..
15:04, 08 травня 2023
Щорічно 8 травня відзначають Міжнародний день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
15:25, 07 травня 2023
Директорка департаменту охорони здоровʼя Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко взяла участь у навчанні «Лідери здоров'я громад».
всі новини

Благодійники з Угорщини передали апарати ШВЛ для лікарень Тернопільщини. ФОТО

Сьогодні угорська благодійна організація «Hungarian Interchurch Aid» (є угорською екуменічною службою допомоги) передала медзакладам Тернопільщини п’ять апаратів штучної вентиляції легень експертного класу.

Їх вже отримали КНП «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Тернопільської обласної ради, КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2», КНП «Бережанська центральна міська лікарня Бережанської міської ради» (донедавна Бережанська ЦРКЛ), КНП «Зборівська лікарня» Зборівської міської ради (донедавна Зборівська ЦРКЛ) та КНП «Лановецька центральна районна лікарня» Лановецької міської ради.

Власне, угорська благодійна організація Hungarian Interchurch Aid надає допомогу відповідно до найсуворіших професійних правил та правил прозорості в Угорщині та на міжнародній арені як член міжнародної спільноти.

- В час пандемії таке високотехнологічне обладнання стало вкрай необхідним. Звісно, апарат ШВЛ не є панацеєю від COVID-19, але він допомагає медикам у боротьбі з такими ускладненнями, як пневмонія, а в деяких випадках стає просто життєвонеобхідним для порятунку хворих – наголосила при передачі медичного обладнання начальниця Управління охорони здоров'я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Головний лікар Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Вадим Рудик теж висловив вдячність меценатам.

- Кожен новий апарат, який ми отримуємо, є ще одним шансом для збереження життя пацієнта, - додав він.

Як повідомили представники благодійної організації, Hungarian Interchurch Aid тісно співпрацює в Україні з різними проектами. Донедавна вони реалізовували такий проект по допомозі біженцям та вимушеним переселенцям російсько-української війни.

- Команда нашої благодійної організації стратегічно вирішила передати апарати ШВЛ даним лікарням, де вони будуть слугувати для збереження здоров’я та життя людей. В обраних медичних закладах використовують апарати штучної вентиляції легень під час лікування хворих коронавірусною інфекцією. Ми дуже радіємо, що таким чином можемо допомогти як Україні, так і Тернопільській області – зазначив регіональний представник благодійної організації Джуліано Стокіно-Вайс (Giuliano Stochino-Weiss), який спільно з колегами Голандом Гоздогом та Павлом Булгаковим супроводжували медвантаж до Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру та взяли участь в передачі даного обладнання лікарням міста та області.

Під час передачі благодійного медвантажу Ольга Ярмоленко разом зі заступником генерального директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров'я» ТОР  Олександром Савчуком поспілкувалась з представниками благодійної організації та висловила подяку благодійникам за посильний внесок, які вони роблять у спільну в світі боротьбу із пандемією COVID-19.


Читайте також