ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
12:57, 03 серпня 2022
Через військову агресію російської федерації багато українців змушені були змінити місце проживання. Частина – втратили зв’язок з сімейними лікарями через свій від'їзд або від’їзд лікаря.
12:43, 03 серпня 2022
Людям з інвалідністю під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність.
15:08, 08 липня 2022
В Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим. Це рішення затверджено наказом #МОЗ № 1067 від 20 червня 2022 р. ..
всі новини

Максим Степанов: Поданий до ВР бюджет не враховує інтереси медиків і має бути переглянутий

Проєкт Державного бюджету на 2021 рік, який Верховна Рада голосуватиме цього тижня, не передбачає належне збільшення заробітної плати медичним працівникам. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов та підкреслив, що українські медики заслуговують на справедливе ставлення, тому документ треба переглянути.

«Бюджет збалансовано, і тут у мене немає жодного сумніву. Але мушу сказати — мене такий баланс точно не влаштовує. Система охорони здоров’я та заробітна плата медпрацівників мають стати надпріоритетом і фінансуватися не за остаточним принципом, а в першу чергу та в необхідному обсязі», — наголосив очільник МОЗ.

Зазначимо, на сьогодні середня заробітна плата лікаря становить приблизно 9 тис. грн, 7 тис. грн — у середнього медичного персоналу і 5 тис. грн — у молодшого медперсоналу. Міністр підкреслив, що це вкрай низькі показники, які є непропорційними рівню відповідальності медиків за життя пацієнтів.

«Щоб медики могли повністю сконцентруватися на спасінні життів, вони не повинні думати про те, де взяти гроші, щоб приготувати вечерю після цілодобової зміни чи купити теплі речі для дитини», — підкреслив міністр охорони здоров’я.

Максим Степанов переконаний, що справедливі заробітні плати медичних працівників повинні починатися з 23 тис. грн — для лікарів, з 17 тис. грн — для середнього медичного персоналу та з 12 тис. грн — для молодшого медперсоналу. Керівник МОЗ закликав українських політиків ставитися з повагою до медиків та забезпечити їм гідний рівень життя.

«Я як міністр буду боротися за цю справедливість, за заробітну плату кожного інфекціоніста, кардіолога, фельдшера та лаборанта. Я прошу народних депутатів ставитися до наших українських медиків із повагою. Ми повинні дякувати їм кожного дня, за кожну людину, яку вони врятували і вилікували. Але, окрім слів подяки, медичним працівникам потрібні ще й ваші реальні справи», — заявив очільник МОЗ.

Нагадаємо, МОЗ у своєму бюджетному запиті на 2021 рік заклало видатки на медицину у розмірі 296 млрд грн, зокрема на програму медичних гарантій — 225 млрд грн. За розрахунками міністерства, ця сума дозволить встановити реальні тарифи за надання медичної допомоги та суттєво підвищити зарплати працівникам системи охорони здоров’я.


Читайте також