ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
11:51, 18 вересня 2023
Підсилюємо заклади охорони здоров'я Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей, зокрема на постраждалих від затоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС населених пунктів!
18:25, 15 вересня 2023
У Тернополі відкрили четверту підстанцію Тернопільської станції екстреної швидкої медичної допомоги. А також 4 громади отримали нові автомобілі швидкої допомоги: Кременецька, Чортківська, Теребовлянсь..
16:42, 14 вересня 2023
Заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко та директорка департаменту охорони здоров’я ТОВА Ольга Ярмоленко взяли участь у нараді під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
всі новини

Що таке Електронна охорона здоров'я?

«Електронна охорона здоров'я» – це використання інформаційних технологій для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги. Вона повинна принести користь постачальникам медико-санітарних послуг, спеціалістам та кінцевим споживачам за рахунок підвищення якості обслуговування та посилення здоров'я. Впровадження Електронної охорони здоровя упорядковує процеси надання медичних послуг, позитивно впливає на якість та вартість медичної допомоги в тому числі і в результаті скорочення числа інших обстежень та їх дублювання.

Електронна охорона здоров’я забезпечує взаємодію між пацієнтами, медичними працівниками та установами за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Основними напрямами діяльності в галузі розвитку е-медицини є впровадження автоматизованих інформаційних медичних систем, які, зокрема, дають змогу, зокрема:

Пацієнтам:

- отримати інформацію про наявних лікарів в регіоні та вільного його вибору – Реєстр лікарів області (http://www.uozter.gov.ua/ua/366-spisok-likariv)

- володіти інформацією про медичні послуги, які надаються закладами охорони здоровя області – Реєстр медичних послуг (http://www.uozter.gov.ua/ua/organisations/1/category/925)

- можливість здійснення попереднього запису до лікаря як в телефонному режимі, так і за допомогою інтернет порталу

- подати запит на отримання виписки

- переглянути зведену амбулаторну карту (Кабінет пацієнта)

Лікарям:

- скоротити кількість паперової облікової документації

- оперативно формувати звітні форми

- ефективніше контролювати проходження обовязкових обстежень

- покращити якість обслуговування за рахунок електронної черги

- контролювати стан захворюваності працездатного нселення

- проводити оперативний моніторинг захворюваності і т д…

Впровадження принципів електронної медицини передбачено Програмою Європейського Союзу «Європейська стратегія здоров'я-2020» та вітчизняною стратегією розвитку інформаційної спільноти в Україні. В українській документації з електронної медицини названа діяльність з використанням електронних інформаційних ресурсів у сфері охорони здоров'я та забезпечення оперативного доступу медичних працівників та пацієнтів до них.

Відповідно до програми Європейського Союзу “Європейська стратегія здоров’я 2020” необхідно розробити та забезпечити виконання Загальнодержавної програми “Здоров’я - 2020: український вимір”, що сприятиме вдосконаленню підходів до методів розв’язання актуальних проблем у галузі охорони здоров’я.

Принципово новим для України підходом до реформування медичної галузі є створення єдиної (інтегрованої) інформаційно-аналітичної системи обліку стану здоров’я громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, на основі електронної ідентифікації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах. Важливою умовою створення зазначеної системи є забезпечення дотримання норм статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, створення системи дистанційного консультування та діагностики з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, що об’єднують великі заклади охорони здоров’я та наукові установи.