ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Департамент ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
Новини
всі новини

Охоплення імунізацією

Охоплення імунізацією проти малярії
ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, e-mail: admin@oblzdrav.gov.te.ua

Імунізація дозволяє запобігати стражданням, інвалідності і смерті від хвороб, яких можна уникнути за допомогою вакцин, включаючи дифтерію, кір, коклюш, пневмонію, поліомієліт, ротавирусную діарею, краснуху і правець.

Глобальний рівень охоплення вакцинацією тримається на стабільному рівні. В даний час імунізація дозволяє запобігати імовірно від двох до трьох мільйонів випадків смерті в рік. Але майже 22,6 мільйонів дітей грудного віку в світі все ще не отримують основних вакцин. Протягом останніх років глобальне охоплення вакцинацією - частка дітей у світі , які отримують рекомендовані вакцини - тримається на одному рівні. Наприклад , частка дітей грудного віку , повністю вакцинованих проти коклюшу - дифтерії - правця ( КДС3 ), склала 83 % за останні три роки.

У 2012 році близько 110,6 мільйона дітей грудного віку в світі отримали три дози вакцини КДС3 , які захистили їх від інфекційних захворювань , які можуть завдавати великі страждання, призводити до інвалідності або смерті. До 2012 року в 131 країні був забезпечено, щонайменше , 90 - відсоткове охоплення КДС3 .

Нинішні рівні доступу до рекомендованих вакцин

Бактерія Haemophilus influenza типу b ( Hib ) викликає менінгіт та пневмонію. До кінця 2012 року вакцина проти Hib була введена в 184 країнах . Глобальний охоплення трьома дозами цієї вакцини оцінюється на рівні 45%.

Гепатит B є вірусною інфекцією, що вражає печінку. До кінця 2012 року вакцина проти гепатиту B для дітей грудного віку була введена на загальнонаціональному рівні в 181 країні. Глобальний охоплення вакциною проти гепатиту В оцінюється на рівні 79 %.

Вірус папіломи людини - найпоширеніша вірусна інфекція статевих шляхів, може викликати рак шийки матки та інші типи раку, а також загострені кондиломи у чоловіків і жінок. До кінця 2012 року вакцина проти вірусу папіломи людини була введена в 45 країнах .

Кір є високо інфекційної хворобою, що викликається вірусом , яка зазвичай супроводжується високою температурою і висипом і може призводити до сліпоти, енцефаліту та смерті. До кінця 2012 року 84 % дітей у віці до двох років отримали одну дозу корової вакцини , а 146 країн включили другу дозу вакцини в якості складової частини в програми регулярної імунізації.

Менінгіт А - це інфекція , яка може викликати важкі ураження мозку і часто призводить до смерті. До кінця 2012 року , через два роки після введення вакцини MenAfriVac , розробленої ВООЗ і ПНТЗ , ця вакцина була доступна в 10 з 26 африканських країн , охоплених цією хворобою.

Свинка (інфекційний паротит ) викликає високо інфекційний вірус , який призводить до хворобливого опуханию привушних залоз , високої температури , головного болю і м'язевих болів. Цей вірус може призводити до розвитку вірусного менінгіту. До кінця 2012 року вакцина проти свинки була введена на загальнонаціональному рівні в 120 країнах .

Пневмококові інфекції включають пневмонію, менінгіт та фебрильную бактериемію, а також середній отит, синусит і бронхіт . До кінця 2012 року пневмококова вакцина була введена в 88 країнах, і охоплення імунізацією досягло 19 %.

Поліомієліт є високо інфекційної вірусною хворобою , яка може призводити до незворотного паралічу . У 2012 році 84 % дітей грудного віку в світі отримали три дози поліовакцини . Лише три країни Афганістан , Нігерія і Пакистан залишаються ендемічними щодо поліомієліту .

Ротавіруси є найпоширенішою причиною важких діарейних захворювань серед дітей раннього віку в усьому світі. До кінця 2012 року ротавірусна вакцина була введена в 41 країні , і охоплення цією вакциною досягло 11%.

Краснуха являєтся вірусною хворобою, що протікає звичайно в легкій формі у дітей, але інфекція на ранніх термінах вагітності може призводити до смерті плоду або синдрому вродженої краснухи, який може призводити до поразок мозку, серця, очей і вух. До кінця 2012 року вакцина проти краснухи була введена на загальнонаціональному рівні в 134 країнах.

Правець викликають бактерії, що розмножуються за відсутності кисню , наприклад, у брудних ранах або в погано оброблюваної пуповині . Бактерії виробляють токсин , який може призводити до серйозних наслідків і смерті. До кінця 2012 року вакцина, що запобігає розвитку правцю матерів і новонароджених , була введена в 103 країнах . В результаті імунізації було захищено 81 % новонароджених дітей. Правець матерів і новонароджених залишається проблемою громадської охорони здоров'я в 30 країнах, переважно в Африці та Азії.

Жовта лихоманка - це гостре вірусне геморрагическое захворювання, що передається інфікованими комарами. Станом на 2012 рік вакцина проти жовтої лихоманки була включена в програми регулярної імунізації дітей в 36 з 48 країн і територій , які піддаються ризику жовтої лихоманки в Африці та Америці , і охоплення імунізацією склало 37 %.

Основні проблеми

Незважаючи на поліпшення в глобальному охопленні вакцинами за останнє десятиліття , на регіональному та місцевому рівнях за даними ВООЗ залишаються нерівності в результаті наступних факторів:

  • обмежені ресурси ;
  • конкуруючі пріоритети в галузі охорони здоров'я;
  • погане управління системами охорони здоров'я;
  • неналежні моніторинг та нагляд .

У 2012 році у всьому світі 22,6 мільйона дітей грудного віку не було охоплено службами регулярної імунізації. Близько половини з них живуть в трьох країнах - Індії , Індонезії та Нігерії. Необхідно приділяти пріоритетну увагу посиленню регулярної вакцинації на глобальному рівні , особливо в країнах , де проживає найбільше число невакцинованих дітей. Необхідно спрямовувати зусилля на забезпечення охоплення дітей , які не отримують належного обслуговування , особливо дітей , що живуть у віддалених районах , зубожілих міських нетрях , уразливих державах і районах , які переживають конфлікти.

Глобальний план дій щодо вакцин ( ГПДВ ) є дорожньою картою для запобігання мільйонів випадків смерті шляхом забезпечення більш справедливого доступу до вакцин . Метою країн є забезпечення до 2020 року охоплення вакцинацією на рівні ≥ 90 % в масштабах всієї країни і ≥ 80 % у кожному районі. У той час як ГПДВ повинен сприяти прискоренню боротьби з усіма хворобами , які можна попередити за допомогою вакцин , першим рубежем є ліквідація поліомієліту. Метою плану є також сприяння у проведенні наукових досліджень і розробок наступного покоління вакцин. План був розроблений численними зацікавленими сторонами - установами ООН , урядами , глобальними організаціями, партнерами в галузі розвитку , фахівцями охорони здоров'я , вченими , виробниками та громадянським суспільством.

На Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2013 року держави - члени знову висловили свою підтримку Глобальному плану дій щодо вакцин , а також схвалили стратегію з моніторингу , оцінки та підзвітності.

Всесвітній тиждень імунізації

Останній тиждень квітня щорічно відзначається ВООЗ і партнерами як Всесвітній тиждень імунізації. Тема Всесвітнього тижня імунізації 2014 “Не відставайте від життя! “ націлена на залучення уваги людей до свого вакцинального статусу, інформування про існуючі вакцини та усунення перешкод для вакцинації населення.

Комунальна установа Тернопільської обласної ради
“Центр здоров’я”