УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь
Телефони гарячих ліній
Урядова
1545
Міністерство охорони здоров'я
0-800-801-333
Тернопільська ОДА
097 828-75-27
Управління ОЗ Тернопільської ОДА
0352 52-10-71
0352 25-48-76
Новини
13:12, 15 жовтня 2019
Участь у заході взяли представники управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА.
12:10, 15 жовтня 2019
Про це йшлося сьогодні, 15 жовтня, під час відео-наради в ОДА з начальниками управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації, а також головами райдержадміністрацій під головуванням т.в.о. го..
10:10, 15 жовтня 2019
План заходів до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози
всі новини

Роботу дороговартісного сучасного аналізатора сечі лабораторного відділення КНП «Тернопільська університетська лікарня» продемонстровано лікарям-лаборантам в рамках переривчастих курсів

Високі технології сучасної лабораторної медицини змогли побачити майже 70 лікарів-лаборантів зі всієї області в рамках переривчастих курсів, що тривали у конференц-залі лабораторного корпусу  КНП «Тернопільська університетська лікарня» 18 вересня.

До слова, лабораторне відділення КНП «Тернопільська університетська лікарня» є потужним центром лабораторної медицини з надсучасним обладнанням, де мінімізовано втручання персоналу в дослідження та створено умови для їх якісного виконання. Такі апарати сучасної лабораторної діагностики використовують в європейських лабораторіях медзакладів.

Наочно продемонструвавши роботу сучасного аналізатора сечі, що дозволяє проводити аналіз сечі за різними параметрами з високою швидкістю і точністю в повністю автоматичному режимі з мінімальною участю фахівця, що значно підвищує ефективність роботи лабораторії, лікар-лаборант лабораторного відділення КНП «Тернопільська університетська лікарня» Людмила Фецан, наголосила, що «повністю автоматичний процес забезпечує оптимізацію робочого процесу лаборанта до 4-5хвилин за один аналіз». Така максимальна ефективність роботи позитивно змінила уявлення присутніх лікарів-лаборантів про інтерпретацію результатів досліджень, їх ефективність і надійність.

«Впроваджуючи європейські методи лабораторної діагностики згідно з вимогами та компетенціями стандарту ISO-15189, - зазначила в обговоренні питання роботи сечового аналізатора,  головний позаштатний спеціаліст з клінічної лабораторної діагностики управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Наталія Степанчук така централізація лабораторної служби як у Тернопільській університетській лікарні, дала можливість інтенсифікувати роботу фахівців та якнайкраще впроваджувати сучасні методики лабораторної діагностики в області».

Тут виконують загально-клінічні дослідження; біохімічні дослідження; імуноферментні дослідження та мікробіологічні дослідження.

Розширено спектр лабораторних досліджень, зокрема, імуноферментним методом, це і визначення рівня гормонів щитоподібної залози, статевих гормонів, застосовують методику визначення кількості тропоніну в крові з метою точної діагностики інфаркту міокарда, використовують й маркери вірусних гепатитів, володіють сучасними методами виявлення хелікобактер пілорі у хворих з проблемами шлунково-кишкового тракту; спектр біохімічних досліджень: застосовують методику Д-димер, призначену для оцінки ризику тромбоутворення, першими і поки що єдиними - володіють методикою електрофорезу білків крові, проводять доcлідження панкреатичної амілази, активності ферментів кінетичними методами.


Читайте також